Infolinia: 608 779 912

Medyczny ratunek na wypadające włosy

Zmiana diety, wcierki, odżywki, olejowanie i nic… Włosy jak wypadały tak wypadają. Może warto sięgnąć po coś więcej niż tylko „babcine sposoby” na piękne włosy? Oto kilka najskuteczniejszych metod!

Zmiana diety, wcierki, odżywki, olejowanie i nic… Włosy jak wypadały tak wypadają. Może warto sięgnąć po coś więcej niż tylko „babcine sposoby” na piękne włosy? Przeczytaj, jak współczesna medycyna radzi sobie z nadmiernym wypadaniem włosów i znajdź odpowiednią metodę dla siebie!

Mezoterapia

To nieinwazyjna terapia leczenia łysienia sprawdzająca się w jego wczesnym stadium. Polega na powierzchniowym ostrzykiwaniu skóry głowy specjalnie przygotowanymi preparatami m.in. lekami przeciwzapalnymi oraz substancjami na bazie witamin i składników odżywczych. Taki zabieg usprawnia krążenie krwi skóry głowy, poprawia jej nawilżenie oraz zmniejsza liczbę wypadających włosów.

Laseroterapia

Jedną z innowacyjnych technik leczenia nadmiernego wypadania włosów jest laseroterapia, do której należy m.in. technologia Capillus. Metoda ta wykorzystuje narzędzie wyglądem przypominające czapkę z daszkiem. Pacjent zakłada ją na 30 minut, co drugi dzień. Działanie urządzenia jest oparte na niskopoziomowym świetle lasera (LLLT) i nie powoduje skutków ubocznych. Wiązki lasera zwiększają metabolizm komórek, usprawniają przepływ krwi skóry głowy, odnawiają mieszki włosowe i stymulują je do naturalnego wzrostu. Laserowa czapka jest wygodna w użyciu i można ją stosować podczas wykonywania codziennych czynności – w domu, w drodze do pracy czy na spacerze z psem. Więcej na temat wykorzystania laserowej czapki dowiesz się z artykułu: http://www.drturowski.pl/blog/pl/odzyskaj-wlosy-dzieki-czapce

Leczenie farmakologiczne

Na rynku są również dostępne środki farmakologiczne, które znalazły swoje zastosowanie w leczeniu nadmiernego wypadania włosów. Należą do nich m.in.:

  • Antyandrogeny – specjalne preparaty, które blokują działanie androgenów (dokładnie DHT – dihydrotestosteronu), czyli hormonów odpowiedzialnych za łysienie androgenowe. Powodują one widoczny wzrost włosów oraz spowalniają proces dalszej utraty włosów. Należy pamiętać, że stosowanie antyandrogenów jest skuteczne tylko w przypadku systematycznego i ciągłego ich stosowana. Niestety w przypadku ich odstawienia, nadmierne wypadanie włosów powróci. Efekty leczenia antyandrogenami są widoczne po kilku miesiącach ciągłego stosowania.
  • Minoksydyl – jego pierwotnym przeznaczeniem było leczenie nadciśnienia. Zauważono, że skutkiem obocznym stosowania minoksydylu jest występowanie nadmiernego owłosienia. Obecnie jego roztwór stosuje się miejscowo w terapii łysienia męskiego, a pierwsze efekty są zauważalne po około 2 miesiącach. Tak jak w przypadku antyandrogenów, zaprzestanie stosowania terapii minoksydylem skutkuje powrotem wypadania włosów.

Zabiegi chirurgicznego przeszczepu włosów

Jeśli ubytek włosów jest duży, a nie chcesz zażywać preparatów doustnych i interesują Cię jednorazowe, trwałe rozwiązania – warto rozważyć chirurgiczne metody. Należy do nich przeszczep włosów m.in. metodą FUE (Follicular Unit Extraction), która polega na pobieraniu pojedynczych mieszków włosowych metodą manualną (lekarz pobiera igłą zespoły mieszkowe) lub przy zastosowaniu najnowszych technologii tj. robota medycznego ARTAS System.

Na czym polega sukces metody FUE-Artas?

Zabieg przeszczepu wymaga dużej precyzji, ponadto jest to procedura żmudna i czasochłonna. Przykładowo pobranie przez chirurga 2000 mieszków włosowych ze skóry głowy trwa średnio 8-10 h, zaś robot w ciągu 1 godziny jest w stanie pobrać z głowy pacjenta 1000-1200 mieszków włosowych i przygotować ponad 2000 miejsc pod wszczepy – tłumaczy dr Grzegorz Turowski z dr Turowski Hair Restoration Clinic.

Maszyna skanuje głowę pacjenta jak mapę i wyszukuje, a następnie pobiera najlepszej jakości mieszki włosowe. Ponadto robot ARTAS przygotowuje chirurgowi obszary do końcowych wszczepień pobranych wcześniej mieszków włosowych. Dzięki temu zabieg jest precyzyjny i mniej inwazyjny. Nie pozostawia blizn, a jedynie mikroskopijne, prawie niewidoczne punkty zabiegowe.

Ostateczny, pełny efekt przeszczepu włosów jest widoczny po około 9-12 miesiącach. Efekt jest trwały, włosy są odporne na wypadanie i z powodzeniem można na nich stosować zabiegi fryzjerskie tj. ścinanie, modelowanie czy farbowanie.

Dla kogo jest przeszczep włosów?

Na przeszczep włosów mogą się zdecydować zarówno mężczyźni, jak i kobiety z problemem:

  • łysienia androgenowego,
  • łysienia pourazowego (wypadki, poparzenia),
  • stanów zapalnych oraz po przeszczepach skóry głowy.

Ponadto zabieg jest dedykowany również pacjentom, który przeszli leczenie onkologiczne (radioterapia i chemioterapia) i nastolatkom z bliznami np. po operacjach neurochirurgicznych. Zabieg sprawdzi się również u osób, które chcą zagęścić przerzedzone włosy np. u mężczyzn z lekkimi zakolami oraz u kobiet po menopauzie.


Masz problem z nadmiernym wypadaniem włosów?

Napisz: [email protected]
Zadzwoń: 608 779 912