Przeszczep okolicy brody

Broda stała się atrybutem męskości i siły, nadającym twarzy wyrazistego charakteru. Niestety nie wszystkich panów natura obdarzyła gęstym i bujnym zarostem. W takim przypadku warto rozważyć transplantację. Przeszczep brody jest zabiegiem bezpiecznym, bezbolesnym i małoinwazyjnym. Mogą mu się poddać zarówno mężczyźni mający nieregularny lub rzadki zarost, jak i panowie, którzy stracili część zarostu w wyniku wypadku, chemio- lub radioterapii.

W naszej klinice przeszczepy brody przeprowadzane są metodą FUE (ang. Follicular Units Extraction). Zabieg wykonywany jest ręcznie lub za pomocą odpowiednio zaprogramowanego, inteligentnego robota ARTASA. Włosy w postaci pojedynczych mieszków włosowych (inaczej graftów) są najpierw pobierane z obszaru dawczego, a później wszczepiane w obszar biorczy. Przeszczep trwa zwykle kilka godzin. Wszystko zależy jednak od liczby przeszczepionych mieszków. Tuż po zabiegu skórę twarzy pokrywają niewielkie ranki, które jednak szybko przechodzą w strupki, a następnie całkowicie się goją. Po upływie ok. 2 tygodni od zabiegu są już w zasadzie niezauważalne.

Przeszczep brody – czym różni się metoda FUE od innych metod?

Brak dolegliwości bólowych po zabiegu

Duże bezpieczeństwo i niewielka ingerencja w pole dawcze

Braki długiej rekonwalescencji – pacjent może powrócić do codziennych zajęć bezpośrednio po przeszczepie

Brak szpecącej blizny liniowej

Trwały i naturalny rezultat

Jedyną skuteczną metodą zagęszczania brody jest jej przeszczep! Zrób pierwszy krok i umów się na konsultację ze specjalistą.

Umów bezpłatną wizytę

Fazy zabiegu przeszczepu brody

Konsultacja lekarska połączona z kwalifikacją do zabiegu, przygotowanie owłosionej skóry głowy, podanie znieczulenia miejscowego. Zarysowanie obszarów dawczego i biorczego poprzez zaznaczenie odpowiednich linii na twarzy pacjenta. Pozyskanie pojedynczych mieszków włosowych (tzw.graftów) przy użyciu specjalnego urządzenia. Sprawdzanie graftów na obecność uszkodzeń oraz zawartości wszystkich struktur potrzebnych do przyjęcia się w obszarze biorczym. Wykonanie nakłuć w polu biorczym zgodnie z naturalnym kierunkiem i kątem wzrostu brody. Osadzenie mieszków włosowych we wcześniej wyznaczonych polach przy użyciu specjalnych narzędzi.

Przeszczep brody – krok po kroku

Przygotowanie do zabiegu: W pierwszym kroku pacjent przechodzi konsultację lekarską i na tej podstawie zostaje zakwalifikowany do zabiegu. Następie lekarz ustala jego zakres, rysując na brodzie pacjenta odpowiednie linie. Skóra zarówno w miejscu dawczym, jak i biorczym jest miejscowo znieczulana, dzięki czemu pacjent nie odczuwa dolegliwości bólowych podczas zabiegu.

Przeszczep brody – krok po kroku

Miejsce dawcze: W przypadku przeszczepu brody najczęściej wybieranym obszarem dawczym jest tył głowy, gdyż rosnące tam włosy są najsilniejsze i nigdy nie wypadają. Włosy mogą zostać pobrane również dolnej części brody, pod warunkiem, że pacjent ma ich tam odpowiednio dużo.

Przeszczep brody – krok po kroku

Zalety: Przeszczep brody metodą FUE wykonuje się bez użycia skalpela. Nie wymaga też zakładania szwów. Zabieg nie pozostawia nieestetycznych liniowych blizn.

Przeszczep brody – krok po kroku

Przeszczep brody – rekonwalescencja i pierwsze efekty: Przeszczepiony zarost zawsze na początku wypada. Jego ponowny wzrost rozpoczyna się ok. 3 miesiące od zabiegu, by po upływie 1 roku uzyskać maksymalną gęstość. Cały proces wymaga więc cierpliwości ze strony pacjenta. Z drugiej strony zabieg daje trwałe efekty – raz przeszczepione włosy już nigdy nie wypadną. Mimo iż przeszczepione włosy pochodzą z głowy, niczym nie różnią się od naturalnego zarostu. Włosy mają bowiem zdolność zmiany swoich funkcji w zależności od miejsca, w którym się znajdują.

Możesz nam zaufać!
Rozwiążemy
Twój problem najlepszym dostępnym sposobem.

Umów bezpłatną wizytę