Przeszczep brwi bez skalpela

Kobiety, którym natura poskąpiła gęstych brwi starają się maskować mankamenty swojej urody, spędzając długie minuty na rysowaniu idealnego łuku brwiowego. Jest to jednak dość czasochłonne i wymaga dużej wprawy. Przeszczep brwi jest zabiegiem potrafiącym skutecznie, bezpiecznie i przede wszystkim bez użycia skalpela rozwiązać ten problem.

Ludzkie ciało niemal w całości pokryte jest włosami. Wyjątek stanowią podeszwy stóp oraz wewnętrzna strona dłoni – tam włosów nie znajdziemy. Natura wyposażyła człowieka w owłosienie nie bez przyczyny. Ma ono chronić przed działaniem czynników zewnętrznych oraz pełnić funkcję termoregulacyjną. My jednak przypisujemy włosom głównie rolę estetyczną. Chcemy, by były mocne, zdrowe i lśniące.

Niestety włosy nie zawsze rosną tam, gdzie byśmy sobie tego życzyli. Stąd powszechna moda na depilację różnych części ciała. Niekiedy problemem okazuje się jednak nie nadmiar, a brak owłosienia w jakimś obszarze ciała, np. słabo zagęszczone i ledwo widoczne brwi.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak bardzo wpływają one na wygląd. Decydują o kształcie twarzy, nadają jej wyrazu i charakteru. Nic więc dziwnego, że pragniemy, aby nasze brwi były idealne: nie za grube, nie za cienkie i o odpowiednim kształcie.

Chcąc osiągnąć cel, sięgamy po różne, mniej lub bardziej skuteczne metody – hennę, makijaż permanentny itp. Rozwiązują one jednak problem tylko na chwilę, nie dając trwałego efektu. To osiągnąć możemy jedynie za pomocą transplantacji. Na szczęście w dzisiejszych czasach przeszczep włosów nie jest już metodą tak inwazyjną, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Nie wymaga użycia ani szwów, ani skalpela.

Dlaczego warto wybrać FUE Artas na przeszczep brwi?

Brak dolegliwości bólowych po zabiegu

Wysoki profil bezpieczeństwa i minimalna ingerencja w pole dawcze

Krótka rekonwalescencja – pacjent może powrócić do codziennych aktywności już pierwszego dnia po przeszczepie

Brak liniowej blizny

Trwały i naturalny efekt

Umów bezpłatną wizytę

Na czym polega przeszczep metodą FUE lub FUE ARTAS?

FUE (ang. Follicular Unit Extraction) to innowacyjna, skuteczna i przede wszystkim trwała metoda uzupełniania ubytków owłosienia w różnych obszarach ciała, która przywędrowała do nas ze Stanów Zjednoczonych. Zabieg pozwala zagęścić nie tylko włosy na głowie, ale również zarost czy właśnie brwi, dając im piękny oraz naturalny wygląd. A to wszystko w sposób całkowicie bezpieczny, bezbolesny i małoinwazyjny. Metoda FUE polega na przeszczepianiu pojedynczych mieszków włosowych, inaczej graftów.

Ponieważ pacjent jest zarówno dawcą i biorcą przeszczepu, prawdopodobieństwo jego odrzucenia przez organizm jest bardzo niewielkie. Grafty pobierane są ręcznie lub z pomocą ARTASA – specjalnie zaprogramowanego, inteligentnego robota.

Przeszczep brwi krok po kroku

Przygotowanie: Na początku każdy pacjent przechodzi kwalifikację lekarską, podczas której lekarz wyznacza miejsce, gdzie mają zostać przeszczepione włosy. Konsultacja może odbyć się zarówno stacjonarnie (w gabinecie lekarskim), jak i online na podstawie fotografii nadesłanych przez pacjenta. Na etapie kreowania docelowych łuków brwiowych pacjentce towarzyszy doświadczona stylistka oprawy oka/lingerystka, która tworzy geometrię dopasowaną do indywidualnego kształtu twarzy pacjentki. W trakcie konsultacji lekarz podaje również przybliżone koszty zabiegu.

Przeszczep brwi krok po kroku

Obszar biorczy: Mieszki włosowe pozyskuje się najczęściej z obszaru za uchem lub z karku. Rosnące tam włosy swoją grubością i powierzchnią najbardziej przypominają bowiem włosy porastające łuki brwiowe.

Przeszczep brwi krok po kroku

Zalety: Przeszczep brwi metodą FUE przeprowadza się bez użycia skalpela. Nie wymaga też zakładania szwów. Zabieg nie pozostawia więc liniowych blizn, których tak bardzo obawiają się pacjentki. Po pobraniu wymaganej liczby mieszków włosowych w skórze łuku brwiowego operator wykonuje mikroskopijne otworki, a następnie osadza w nich pozyskane wcześniej mieszki. Aby rosły w odpowiednią stronę i układały się możliwie najbliżej skóry, a także pasowały do kształtu twarzy, szalenie istotny jest kąt ich osadzenia. Na koniec warto jeszcze dodać, że przeszczep brwi metodą FUE jest zabiegiem bezbolesnym dzięki zastosowanemu miejscowemu znieczuleniu.

Przeszczep brwi krok po kroku

Efekty i rekonwalescencja po zabiegu: Przeszczep brwi nie wymaga długiej rekonwalescencji. Przez kilka dni po zabiegu może utrzymywać się jedynie delikatna opuchlizna. Sam proces odrastania włosów trwa natomiast ok. 9 miesięcy – tyle, ile trwa naturalny cykl rozwojowy włosa. Na końcowy rezultat trzeba natomiast czekać ok. 12 miesięcy. Przeszczepione włosy niczym nie różnią się od naturalnych. Wyglądają i układają się tak samo, jak pozostałe.

Możesz nam zaufać!
Rozwiążemy
Twój problem najlepszym dostępnym sposobem.

Umów bezpłatną wizytę