ARTAS iX

Jedyny w Polsce ARTAS iX w DR TUROWSKI Hair Restoration Clinic 

ARTAS iX, najnowsze dzieło amerykańskiego Restoration Robotics, to najbardziej zaawansowana technologicznie metoda przeszczepu włosów na świecie. Z pomocą inteligentnego systemu iX specjaliści DR TUROWSKI Hair Restoration Clinic mogą przeprowadzić nawet najbardziej skomplikowane transplantacje. 

Działanie robota opiera się na algorytmie sztucznej inteligencji. Umożliwia on przeprowadzenie przeszczepu włosów z niebywałą dokładnością i szybkością. ARTAS iX to jedyne urządzenie na świecie, które jednocześnie identyfikuje i pobiera najlepszej jakości zespoły mieszków włosowych, przygotowuje miejsca biorcze oraz wszczepia włosy.

Inżynierowie Restoration Robotics zadbali również o większy komfort pacjenta. Nowy ARTAS iX jest szybszy i pracuje zdecydowanie ciszej, niż jego poprzednie wersje. Zmodyfikowany został również fotel, co zwiększa wygodę Pacjenta podczas zabiegu.

ARTAS iX to potwierdzone klinicznie rozwiązanie, które daje trwałe rezultaty bez szwów, klamer i blizn, chroniąc przy tym pozostałe włosy pacjenta przed zniszczeniem.

robot artas

Inteligencja, dokładność i powtarzalność

ARTAS iX wyposażony został w zaawansowany 3-kamerowy stereoskopowy system wizyjny o rozdzielczości 44 mikronów oraz 7-osiowe ramię, co umożliwia:

  • Inteligentną analizę i wybór przeszczepów z obszaru dawczego bez ryzyka bliznowacenia liniowego
  • Dokładną identyfikację oraz stworzenie optymalnych miejsc biorczych, przy jednoczesnej implantacji uzyskanych przeszczepów
  • Ochronę istniejących włosów
  • Zachowanie naturalnego wyglądu w obszarze dawczym i biorczym

Liczy się precyzja i szybkość

System ARTAS iX został opracowany przez najlepszych lekarzy i naukowców zajmujących się transplantologią włosów.

W czasie jednej sesji tysiące razy dokładnie rozdziela szczepy włosów. System wizji stereoskopowej i wysokiej rozdzielczości ARTAS iX wybiera najlepsze szczepy do przeniesienia.

Po pobraniu wszystkich szczepów system ARTAS iX precyzyjnie przygotowuje obszar biorczy i wszczepia każdy szczep, chroniąc przy tym w włosy na głowie pacjenta przed zniszczeniem.

Z pomocą supernowoczesnego robota system pomaga lekarzom w wykonywaniu trudnych, powtarzalnych i precyzyjnych ruchów, redukując ryzyko ludzkich błędów.

artas system

Wyniki potwierdzone klinicznie