Zobacz efekty naszych zabiegów

Przez lata zdobyliśmy zaufanie i uznanie setek pacjentów, którzy teraz mogą cieszyć się gęstymi i naturalnymi włosami. Zobacz niesamowite efekty zabiegów,
które uzyskaliśmy dzięki naszemu doświadczeniu i nowoczesnej technologii.

Dlaczego warto nam zaufać?

DR TUROWSKI Hair Restoration Clinic jest jednym z najbardziej doświadczonych ośrodków robotycznych przeszczepów włosów na świecie. Zespół pod kierownictwem dr Turowskiego przeprowadził pierwszą w Polsce i Europie środkowo–wschodniej operację przeszczepu włosów metodą FUE–ARTAS i obecnie wykonuje ponad 400 zabiegów rocznie.

Polsko-amerykanski zespół transplantacji
pod kierownictwem dr Turowskiego

przeszczepionych mieszków włosowych

Pracujemy na najnowszej wersji robota - Artas iX

Gwarantujemy naturalne efekty bez blizn

Wybierzemy dla Ciebie odpowiednią metodę transplantacji włosów!

Stres, problemy hormonalne, niewłaściwa dieta, uwarunkowania genetyczne czy zła pielęgnacja – to tylko niektóre z przyczyn wypadania włosów. Na podstawie konsultacji kwalifikującej wybieramy metodę przeszczepu włosów dopasowaną indywidualnie do problemu i jego przyczyn.

Możesz nam zaufać!
Rozwiążemy
Twój problem najlepszym dostępnym sposobem.

Umów bezpłatną wizytę

Na czym polega transplantacja włosów metodą FUE ARTAS

FUE (ang. Follicular Unit Extraction) to obecnie jedyna sprawdzona metodą leczenia łysienia o potwierdzonych efektach. Zabieg polega na pobieraniu pojedynczych zespołów mieszków włosowych i przeniesieniu ich w łysiejące miejsce, bez blizn i ubytków owłosienia w miejscu dawczym.

Działanie urządzenia opiera się na algorytmie ARTAS Artificial Intelligence, który automatycznie identyfikuje i wybiera najlepszej jakości zespoły mieszków włosowych, chroniąc je przed naruszeniem ich struktury.

01

Wyznaczenie obszaru, z którego zostaną pobrane mieszki włosowe, ustalenie przebiegu linii obszaru biorczego oraz podanie znieczulenia miejscowego.

02

Pobranie pojedynczych jednostek włosa (tzw. graftów)
za pomocą robota ARTAS.

03

Sprawdzenie graftów pod kątem braku uszkodzeń i zawartości wszystkich struktur niezbędnych do przyjęcia się w polu biorczym.

04

Robotyczne wykonanie nakłuć
w polu biorczym zgodnie
z naturalnym kierunkiem i kątem wzrostu włosów.

05

Implantacja mieszków włosowych we wcześniej utworzone pola.

Dlaczego warto wybrać FUE Artas?

Brak śladów, blizn, zmian czucia z tyłu głowy po zabiegu

Mniejszy ból i dyskomfort podczas zabiegu

Najlepsze rezultaty pośród zabiegów tej klasy

Naturalny i trwały efekt przeszczepu włosów

Krótki czas rekonwalescencji

Metodę przeszczepu włosów dobieramy indywidualnie podczas konsultacji w naszej klinice!

Umów bezpłatną wizytę

Przewaga robota ARTAS nad manualnymi metodami

Metoda zrobotyzowana

Metoda manualna

Szybkość działania, precyzja
 i
powtarzalność ruchów

Czynnik ludzkiego zmęczenia wpływający

na jakość i czas trwania zabiegu

System stereoskopowy o wysokiej
rozdzielczości

Szkła powiększające

System ARTAS monitoruje i aktualizuje
parametry dla każdej jednostki mieszkowej

60 razy na sekundę

Człowiek jest w stanie przetworzyć maks. 10-12
rozdzielnych obrazów na sekundę

ARTAS Artificial Intelligence – wybórw
najlepszej jakości mieszków włosowych

na podstawie oceny koloru, grubości

i kształtu włosów

Subiektywna ocena parametrów mieszków
włosowych i kwalifikacja do przeszczepu

Eliminacja ryzyka

przesuszenia graftów

Urządzenia pozyskujące grafty metodą
manualną wykorzystują próżnię, która prowadzi
do przesuszenia graftów

Poczuj się naprawdę wyjątkowo!

W ramach programu Concierge VIP oferujemy Ci osobistą, spersonalizowaną opiekę przed- i pooperacyjną. Nasz dedykowany zespół zadba o wszystkie szczegóły, zapewniając Ci spokój i komfort na każdym etapie leczenia. Weź udział w tym wspaniałym doświadczeniu!

Umów się na bezpłatną wizytę

FAQ

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

UE (z ang. Follicular Unit Extraction) jest zaawansowaną, małoinwazyjną metodą przeszczepu włosów. Polega ona na pobieraniu pojedynczych mieszków włosowych z obszaru dawczego. Nie wymaga użycia skalpela i zakładania szwów. Dzięki temu skóra głowy szybko się goi i nie powstają nieestetyczne blizny liniowe.

FUE to najnowocześniejsza obecnie metoda przeszczepu włosów na świecie. Stosuje się ją w leczeniu łysienia typu męskiego. Podczas zabiegu ubytki włosów zastępuje się nowymi mieszkami włosowymi, które pobierane są zazwyczaj z częśći potylicznej głowy. Pobrane jednostki mieszkowe przeszczepia się w okolicę biorczą.

Metoda FUE to krótszy czas rekonwalescencji i znacznie mniejszy dyskomfort dla Pacjenta. Leczenie zakończone jest zazwyczaj w ciągu 5 dni. Po tym czasie skóra głowy jest zagojona, a Pacjent może wrócić do swoich codziennych aktywności. Problemem nie jest również krótkie strzyżenie, ponieważ blizny w miejscu pobrania mieszków włosowych są mikroskopijne.

Przeszczep włosów FUE dedykowany jest pacjentom z łysieniem androgenowym, którzy chcą przywrócić utraconą gęstość włosów i wypełnić ubytki powstałe wskutek utraty włosów, a jednocześnie chcą uniknąć nieestetycznych blizn i jak najszybciej wrócić po zabiegu do swoich aktywności. Najlepszymi kandydatami do zabiegu transplantacji włosów metodą FUE z wykorzystaniem robota ARTAS są pacjenci ze znacznym ubytkiem włosów i jednocześnie dobrej gęstości włosów okolicy dawczej (część potyliczna głowy). Kwalifikacja odbywa się podczas pierwszej konsultacji w naszej klinice.

Końcowe efekty zabiegów są podobne.

Metoda FUE pobiera zespoły mieszkowe zawierające dwa, trzy lub cztery mieszki. W przypadku innych metod pobierane są zazwyczaj dwa lub trzy mieszki, co daje podobne efekty. Wszystko oczywiście pod warunkiem, że zabieg przeprowadza doświadczony lekarz.

Różnice w wynikach nie dotyczą obszaru w którym rosną włosy, ale obszaru dawczego, z którego pobierane są mieszki włosowe.

Najlepszym sposobem na ustalenie czy jest się odpowiednim kandydatem jest bezpośrednia konsultacja z naszym lekarzem.

Jeżeli jednak pochodzisz z innego miasta, wówczas możesz przesłać nam zdjęcia swojego problemu lub porozmawiać z nami na Skype. Będzie to jednak jedynie wstępna konsultacja.

W celu podjęcia decyzji o zabiegu należy spotkać się z lekarzem.

Nowocześniejsze i mniej inwazyjne metody są droższe niż klasyczne sposoby transplantacji włosów. Metoda FUE kosztami przewyższa inne metody, jednak jest ona bezpieczniejsza i ma o wiele więcej zalet.

Wykorzystanie robota ARTAS jest droższe niż NeoGraft ze względu na stosowaną technologię, jednak ma to swoje zalety.

Nie trzeba. Przygotowanie włosów odbywa się klinice DR TUROWSKI tuż przed rozpoczęciem zabiegu. Włosy pobierane z okolicy dawczej zostają ostrzyżone na krótko, pozostałe mogą pozostać długie, co zwykle jest ustalane podczas pierwszej konsultacji lub przed zabiegiem wspólnie z pacjentem.

Tak, ponieważ FUE jest zabiegiem małoinwazyjnym. Jest to odpowiednia metoda zarówno dla mężczyzn jak i kobiet, które chcą przywrócić ładny wygląd swoich włosów.