Perfekcja w zakresie przeszczepu włosów

 • Klinika numer 1 w Polsce
 • Międzynarodowe doświadczenie
 • Obsługa Concierge – apartament i transfer
 • Ponad 4,5 tys. udanych przeszczepów
 • Ponad 30 mln przeszczepionych mieszków włosowych
 • Jedyna klinika w Polsce dysponująca robotami ARTAS 9 i ARTAS iX
 • Kliniki w Katowicach, Warszawie i Chicago
 • Polsko-amerykański zespół transplantacji 
 • Roczna opieka pozabiegowa
 • System ratalny 0%

  Umów się
  na bezpłatną konsultację
  *Miejsce wykonania przeszczepu

  *Preferowana forma kontaktu


  Dr Gregory Turowski
  MD, Ph.D., FACS

  Specjalista od włosów

  Założycielem i dyrektorem medycznym DR TUROWSKI Hair Restoration Clinic jest Gregory Turowski – ceniony na arenie międzynarodowej chirurg plastyczny, niekwestionowany ekspert w dziedzinie przeszczepu włosów, prowadzący swą praktykę w Chicago, Warszawie i Katowicach.

  Dr Turowski jest certyfikowanym chirurgiem plastycznym, specjalizującym się w transplantacji włosów metodą manualną FUE oraz FUE-ARTAS.  Należy do elitarnej grupy chirurgów plastycznych posiadających dyplomy ukończenia dwóch prestiżowych uczelni Yale i Harvard. Jego gruntowna wiedza i wieloletnia praktyka pozwoliły mu zdobyć zaufanie tysięcy pacjentów, u których Dr Turowski wykonał przeszczep metodą FUE.

  Jest członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Chirurgii Estetycznej oraz Amerykańskiego Stowarzyszenia Chirurgów Plastyków. Dr Turowski, jako jeden z nielicznych chirurgów, został wybrany do elitarnego kręgu lekarzy włączonych do poradnika “Best Doctors Chicago Metropolitan Area” i krajowego poradnika “USA Top Surgeons”.

  Poznaj historię Pawła Svinarskiego z "Dla pieniędzy"

  Nowoczesne centrum robotycznych przeszczepów włosów ARTAS

  DR TUROWSKI Hair Restoration Clinic jest jednym z najbardziej doświadczonych ośrodków robotycznych przeszczepów włosów na świecie.

  Jako jedyna klinika w Polsce dysponuje dwoma robotami ARTAS, w tym najnowszą technologią iX, najbardziej innowacyjną metodą transplantacji włosów.

  Dyrektorem medycznym kliniki jest ceniony na arenie międzynarodowej chirurg plastyczny – dr Gregory Turowski. Jako jeden z pierwszych na świecie zastosował on robota ARTAS podczas przeszczepu włosów w klinice w Chicago. Obecnie jego kliniki są wiodącymi ośrodkami transplantacji włosów na świecie i zaufanym partnerem firmy Restoration Robotics, która stworzyła i rozwija robota ARTAS.

  Spektakularne efekty i rosnąca popularność zabiegów robotem ARTAS w USA umożliwiły dr Turowskiemu wprowadzenie tej technologii transplantacji włosów do Polski. Zespół pod jego kierownictwem przeprowadził pierwszą w Polsce i Europie Środkowo–Wschodniej operację przeszczepu włosów metodą FUE – ARTAS.

  Dzięki temu również polscy pacjenci mają dostęp do najnowocześniejszych technologii i najlepszych specjalistów transplantacji włosów. W chwili obecnej w Polsce osoby planujące przeszczep włosów mogą skorzystać z usług dwóch placówek sygnowanych logo DR TUROWSKI Hair Restoration Clinic w Katowicach i Warszawie. Oto główne atuty naszej marki, które warto wziąć pod uwagę rozważając przeszczep włosów:

  • Kompleksowe leczenie łysienia, przeszczepy FUE manualne i robotyczne
  • Pionierskie operacje przeszczepu włosów FUE ARTAS 
  • Pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej partner Restoration Robotics
  • Polsko–amerykański zespół specjalistów transplantacji włosów pod kierownictwem dr Turowskiego
  • Wiodący i jeden z najbardziej doświadczonych na świecie ośrodków przeszczepu włosów FUE – ARTAS 
  • Bogate doświadczenie w leczeniu łysienia – ponad 30 milionów przeszczepionych mieszków włosowych metodą FUE
  • Dwie najnowocześniejsze technologie – ARTAS x9 i ARTAS iX
  • Tytuł ARTAS Center of Clinical Excellence
  • Jedyne akredytowane centrum szkoleniowe Restoration Robotics w Europie

  Poznaj rezultaty przeszczepu włosów metodą FUE u naszych Pacjentów

  Nowy wymiar leczenia łysienia - ARTAS iX w Polsce!

  W 2019 roku Restoration Robotisc wprowadziło kolejną, udoskonaloną wersję robota – ARTAS iX, najbardziej zaawansowaną technologię wśród obecnie dostępnych sposobów na przeszczep włosów. Dzięki ARTAS iX, transplantacja włosów jeszcze nigdy nie była tak skuteczna i komfortowa dla Pacjenta. 

  Dr Turowski Hair Restoration jest pierwszą kliniką w Polsce i czwartą w Europie, w której inżynierowie Restoration Robotics uruchomili system ARTAS iX.

  Jednocześnie jest jedynym akredytowanym ośrodkiem szkoleniowym w Europie, w którym szkolą się zespoły medyczne z innych krajów, chcące wykonywać przeszczep włosów z wykorzystaniem systemu ARTAS iX. 

  leczenie łysienia Katowice

  Najnowsza technologia ARTAS iX dostępna tylko u nas!

  Najnowocześniejszy robot ARTAS iX firmy Restoration Robotics trafił właśnie do naszej kliniki. DR TUROWSKI Hair Restoration Clinic jest obecnie jedynym centrum transplantacji włosów w naszym kraju posiadającym najnowszą, udoskonaloną wersję robota ARTAS.

  Przy opracowaniu systemu ARTAS iX pracowali najlepsi na świecie lekarze i naukowcy zajmujący się transplantacją włosów. Teraz także i w Polsce z rezultatów ich pracy mogą korzystać osoby decydujące się na przeszczep włosów. 

  System ARTAS iX to supernowoczesna technologia transplantacji włosów, stworzona przez inżynierów z amerykańskiego Restoration Robotics. To jedyne na świecie urządzenie, które pobiera ze skóry głowy pojedyncze zespoły mieszkowe, precyzyjnie je rozdziela i umieszcza w docelowym miejscu na głowie. Zastosowanie ARTAS iX przenosi przeszczepianie włosów na wyższy poziom i otwiera nowy rozdział w historii leczenia łysienia.

  • Najlepsze rezultaty pośród zabiegów tej klasy
  • Naturalny i trwały efekt przeszczepu włosów
  • Brak śladów i blizn po zabiegu
  • Mniejszy ból i dyskomfort podczas zabiegu
  • Krótki czas rekonwalescencji

  Dowiedz się więcej

  Zmagasz się z wyzwaniem wypadających włosów?

  Postaw na najbardziej zaawansowaną metodę przeszczepu włosów
  i ciesz się z nowej fryzury dzięki ARTAS iX!

   Umów się
   na bezpłatną konsultację
   *Miejsce wykonania przeszczepu

   *Preferowana forma kontaktu


   Problem łysienia

   Nadmierne wypadanie włosów to powszechny dziś problem, który dotyka ludzi w różnym wieku. 60% mężczyzn zaczyna tracić włosy po 35 roku życia. Po 50 roku życia ponad 85% mężczyzn ma znacząco cieńsze i przerzedzone włosy.

   Wypadanie włosów jest złożonym zagadnieniem o różnorodnej etiologii. Wśród przyczyn powodujących utratę włosów są m.in. uwarunkowania genetyczne, zaburzenia hormonalne oraz procesy starzenia się. Ponadto proces łysienia może być spowodowany zażywanymi lekami, stresem, chorobami tarczycy oraz infekcjami skóry. Zagęszczanie włosów i leczenie łysienia może przybierać różne formy, z których najskuteczniejszą jest przeszczep włosów.

   Chociaż utrata włosów wydaje się problemem typowo męskim, to zmaga się z nim także wiele pań. Szacuje się, że co 3 kobieta boryka się z problemem łysienia lub przerzedzenia włosów. Kłopot narasta wraz z wiekiem. U pań, które przeszły menopauzę problem dotyczy już 75% z nich.

   Dowiedz się więcej

   Przeszczep włosów FUE

   W DR TUROWSKI Hair Restoration Clinic wszystkie zabiegi przeszczepu włosów przeprowadzamy małoinwazyjną metodą FUE (Follicular Unit Extraction). Polega ona na serii nakłuć i przeszczepianiu pojedynczych zespołów mieszkowych (graftów). Ten sposób transplantacji włosów ma dwie wielkie zalety – nie pozostawia żadnych blizn na skórze i jest praktycznie bezbolesny.

   W naszej klinice przeszczepy włosów przeprowadzamy metodą FUE manualną i za pomocą robota ARTAS. Jesteśmy pierwszym ośrodkiem w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, która wdrożyła technologię ARTAS Robotic Hair Transplant.

   FUE-ARTAS to najnowocześniejsza, zrobotyzowana technika przeszczepu włosów, wykorzystywana obecnie w najbardziej innowacyjnych ośrodkach leczenia łysienia na świecie.

   Dowiedz się więcej

   Skuteczna transplantacja włosów: poznaj opinie pacjentów

   Zauważyłeś, że linia Twoich włosów znacząco się cofnęła?

   Czas pomyśleć nad trwałym rozwiązaniem tego problemu! Zapraszamy na konsultacje do przeszczepu włosów do naszych klinik w Katowicach i Warszawie. Skontaktuj się z nami i sprawdź, jakie korzyści daje nowoczesna transplantacja włosów.

    Umów się
    na bezpłatną konsultację
    *Miejsce wykonania przeszczepu

    *Preferowana forma kontaktu


    Media o nas

    Najbardziej zaawansowane metody w walce z łysieniem i międzynarodowe doświadczenie sprawiły, że nasze dokonania w dziedzinie przeszczepu włosów nie mogły umknąć uwadze mediów. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami, w których nasi specjaliści poruszają tematy związane z transplantacją włosów i leczeniem łysienia.

    Najczęściej zadawane pytania

    +
    -
    Na czym polega przeszczep włosów metodą FUE?

    UE (z ang. Follicular Unit Extraction) jest zaawansowaną, małoinwazyjną metodą przeszczepu włosów. Polega ona na pobieraniu pojedynczych mieszków włosowych z obszaru dawczego. Nie wymaga użycia skalpela i zakładania szwów. Dzięki temu skóra głowy szybko się goi i nie powstają nieestetyczne blizny liniowe.

    FUE to najnowocześniejsza obecnie metoda przeszczepu włosów na świecie. Stosuje się ją w leczeniu łysienia typu męskiego. Podczas zabiegu ubytki włosów zastępuje się nowymi mieszkami włosowymi, które pobierane są zazwyczaj z częśći potylicznej głowy. Pobrane jednostki mieszkowe przeszczepia się w okolicę biorczą.

    +
    -
    Dlaczego metoda FUE jest lepsza od metody STRIP?

    Metoda FUE to krótszy czas rekonwalescencji i znacznie mniejszy dyskomfort dla Pacjenta. Leczenie zakończone jest zazwyczaj w ciągu 5 dni. Po tym czasie skóra głowy jest zagojona, a Pacjent może wrócić do swoich codziennych aktywności. Problemem nie jest również krótkie strzyżenie, ponieważ blizny w miejscu pobrania mieszków włosowych są mikroskopijne.

    +
    -
    Kto jest najlepszym kandydatem do przeszczepu włosów metodą FUE z wykorzystaniem robota ARTAS?

    Z pewnością osoby, które chcą nosić krótkie fryzury oraz chcą jak najszybciej wrócić do uprawiania aktywności fizycznej. Przeszczep włosów metodą FUE można porównać do operacji woreczka żółciowego. Na co komu ból, szwy i blizny, jeżeli dostępne są małoinwazyjne metody laparoskopowe?

    +
    -
    Jakie są główne różnice w cenie między FUE a innymi metodami przeszczepu włosów?

    Nowocześniejsze i mniej inwazyjne metody są droższe niż klasyczne sposoby transplantacji włosów. Metoda FUE kosztami przewyższa inne metody, jednak jest ona bezpieczniejsza i ma o wiele więcej zalet.

    Wykorzystanie robota ARTAS jest droższe niż NeoGraft ze względu na stosowaną technologię, jednak ma to swoje zalety.

    +
    -
    Czy końcowe efekty FUE są inne niż te w przypadku klasycznych metod?

    Końcowe efekty zabiegów są podobne.

    Metoda FUE pobiera zespoły mieszkowe zawierające dwa, trzy lub cztery mieszki. W przypadku innych metod pobierane są zazwyczaj dwa lub trzy mieszki, co daje podobne efekty. Wszystko oczywiście pod warunkiem, że zabieg przeprowadza doświadczony lekarz.

    Różnice w wynikach nie dotyczą obszaru w którym rosną włosy, ale obszaru dawczego, z którego pobierane są mieszki włosowe.

    +
    -
    Czy jestem odpowiednim kandydatem do zabiegu?

    Najlepszym sposobem na ustalenie czy jest się odpowiednim kandydatem jest bezpośrednia konsultacja z naszym lekarzem.

    Jeżeli jednak pochodzisz z innego miasta, wówczas możesz przesłać nam zdjęcia swojego problemu lub porozmawiać z nami na Skype. Będzie to jednak jedynie wstępna konsultacja.

    W celu podjęcia decyzji o zabiegu należy spotkać się z lekarzem.

    +
    -
    Czy przed zabiegiem trzeba ostrzyc włosy na krótko?

    Nie trzeba, jednak jest to pomocne.

    Jeżeli wolisz jednak zachować długie włosy, to możesz to zrobić. Wówczas zostaną wygolone jedynie małe obszary, które następnie można zakryć pozostałymi włosami.

    Inną opcją jest noszenie specjalnej treski, która zakryje wygolone miejsca.

    +
    -
    Czy metoda FUE nadaje się zarówno dla kobiet jak i mężczyzn?

    Tak, ponieważ FUE jest zabiegiem małoinwazyjnym. Jest to odpowiednia metoda zarówno dla mężczyzn jak i kobiet, które chcą przywrócić ładny wygląd swoich włosów.

    Oficjalny Partner

    Włosy są ozdobą człowieka, wyrazem osobowości, stylu i charakteru. Piękne i zdrowe włosy zaczynają się od zdrowej skóry głowy – właśnie dlatego postanowiliśmy połączyć nasze siły i stworzyć wspólny projekt w całej Polsce. Miło nam poinformować o współpracy @drturowski_hairtrnasplant & @labiosthetiqepolska. Naszą wspólną misją jest zwiększenie dostępności specjalistów trychologicznych, świadoma pielęgnacja włosów kosmetykami najwyższej jakości oraz zabiegi z zakresu odbudowy włosów metodą manualną i robotyczną.


    Markę La Biosthetique stworzył ponad 60 lat temu francuski biochemik Marcel Contier. Obecnie firma znajduje się w rękach rodziny Weiser, która prowadzi ją w oparciu o niezmienne standardy. Naukowcy w profesjonalnych laboratoriach opracowują receptury produktów współpracując z międzynarodowymi ekspertami od włosów oraz kosmetologami. Każdy pojedynczy produkt jest poddany testom klinicznym pod kątem skuteczności oraz tolerancji.