Infolinia: 608 779 912

Blog

15 listopada 2021

Jak wzmocnić włosy? Poznaj skuteczne terapie

Twoje włosy stały się cienkie, łamliwe, a może zauważasz, że więcej ich wypada? Sezonowe osłabienie lub nadmierne wypadanie włosów jest naturalnym procesem, na który wpływa nasz stan zdrowia, dieta, warunki atmosferyczne, a nawet kondycja psychiczna. Nie oznacza to jednak, że nie możemy cieszyć się piękną fryzurą na co dzień. Poznaj skuteczne terapie, które pomogą utrzymać gęstą czuprynę.

10 listopada 2021

Przeszczep włosów u kobiet

przeszczep włosów u kobiet

Kobiece włosy często są ważnym atrybutem urody i wyglądu. Istnieje jednak szereg czynników, które osłabić mogą ich kondycję i prowadzić do wypadania. Codzienna utrata włosów jest naturalna, a sezonowo zazwyczaj się nasila, ale zbyt duże, gwałtowne i trwałe przerzedzenie się fryzury może stanowić duży problem, nie tylko estetyczny. Gdy zawiodą inne kuracje, warto pomyśleć o przeszczepie włosów.

8 listopada 2021

Inteligentny przeszczep włosów z ARTAS iX

głowa Pawła Svinarskiego podczas przeszczepu włosów w klinice w Warszawie

Przerzedzona fryzura, zakola, „wysokie czoło” – problem łysienia dotyka niemal 80% mężczyzn i prawie 40% kobiet. Medycyna i kosmetologia zapewniają różne rodzaje terapii, jednak najskuteczniejszą metodą pozostaje transplantacja mieszków włosowych. Jeśli wciąż nie jesteś pewien, czy zdecydować się na zabieg, poznaj odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące robotycznego systemu przeszczepu włosów ARTAS iX.

9 września 2021

Łysienie u mężczyzn – przyczyny, przebieg, metody leczenia

łysienie u mężczyzn

Łysienie u mężczyzn ma najczęściej podłoże genetyczne oraz hormonalne. Taki rodzaj łysienia nazywamy androgenowym. Może ono dotyczyć nawet połowy mężczyzn przed 50. rokiem życia i 80% mężczyzn powyżej 70. roku życia. Jaki mechanizm za to odpowiada? Czy wypadanie włosów u mężczyzn można w jakikolwiek sposób zatrzymać? Na te i inne pytania odpowiemy w artykule.

28 maja 2021

Wypadanie włosów po COVID-19 – jak sobie z nim radzić?

wypadanie włosów a covid-19

Nadmierne wypadanie włosów może być jednym z objawów tzw. „długiego ogona COVID-19”, czyli zespołu objawów występujących u ozdrowieńców nawet przez kilka miesięcy po zachorowaniu. Problem ten dotyczy przede wszystkim osób, które ciężko przechodziły infekcję. Co jest tego przyczyną? Jak poradzić sobie z nadmiernym wypadaniem włosów po COVIDZIE? Przeczytaj ten artykuł i poznaj odpowiedź!

21 kwietnia 2021

Przeszczep włosów – historia Pawła Svinarskiego z kanału YT „Dla Pieniędzy”

paweł svinarski przeszczep włosów

Paweł Svinarski – twórca cieszącego się ogromną popularnością na YouTube kanału finansowego ponad rok temu poddał się zabiegowi przeszczepu włosów w DR Turowski Hair Restoration Clinic metodą FUE ARTAS. Co skłoniło znanego youtubera do wybrania właśnie naszej kliniki? Jak wyglądała jego droga do odzyskania pewności siebie i…bujnej fryzury? I wreszcie, jak ocenia efekty przeszczepu? Poznajmy jego historię…

22 marca 2021

Przeszczep włosów – ile to kosztuje?

Łysienie – dla niektórych może wydawać się drobnostką i mało istotnym defektem, u innych będzie przyczyną dyskomfortu i problemów z samoakceptacją. Z nadmierną utratą włosów borykają się rzesze mężczyzn, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Z tego powodu w ostatnich latach bardzo popularne stały się przeszczepy włosów. Kiedyś takie zabiegi były dostępne tylko dla najbogatszych. A jak to wygląda obecnie? Ile kosztuje przeszczep włosów i od czego uzależniona jest cena?

15 marca 2021

Przeszczep włosów – w Polsce czy w Turcji?

przeszczep polska czy turcja

Łysienie dotyczy już połowy mężczyzn przed 50-tką i 85% mężczyzn powyżej tego wieku. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie przeszczepami włosów rośnie. Rynek transplantacyjny jest już całkiem spory, a nowe firmy świadczące tego typu usługi mnożą się jak grzyby po deszczu. Pojawił się nawet trend zwany turystyką transplantacyjną, a najczęściej wybieranym kierunkiem jest Turcja. Decydując się na przeszczep włosów za granicą, musimy jednak liczyć się z pewnym ryzkiem.

10 grudnia 2020

Zapisane w genach, czyli o łysieniu androgenowym

Łysienie androgenowe to najczęstsza przyczyna utraty włosów u kobiet i mężczyzn. Statystycznie dotyczy 50% panów w wieku 50 lat i 40% pań w wieku 70 lat. Jest uwarunkowane genetycznie i ma związek z nadwrażliwością mieszków włosowych na dihydrotestosteron (DHT). Czy łysienie androgenowe da się w jakiś sposób wyleczyć? Albo sprawić, by włosy wypadały w mniejszych ilościach? odpowiedź znajdziesz w artykule.

5 listopada 2020

Łysienie męskie vs łysienie żeńskie

Utrata włosów w łysieniu androgenowym przebiega zgodnie z pewnym wzorcem. U kobiet według skali Ludwiga, a u mężczyzn według skali Norwood-Hamilton. Są to oficjalne klasyfikacje stosowane przez lekarzy medycyny estetycznej na całym świecie. Dzięki nim specjalista od wypadania włosów może ocenić, na jakim etapie łysienia jest jego pacjent i na tej podstawie zaproponować odpowiednie leczenie.

14 października 2020

Zakola – to od nich zaczyna się problem!

konsultacja przed przeszczepem włosów Pawłą Svinarskiego w klinice włosa w Warszawie

Zakola to problem nie tylko natury estetycznej, ale też (a może przede wszystkim) psychologicznej. Z utratą włosów boryka się wielu mężczyzn i wielu bardzo tego wstydzi. Zakola odbierają pewność siebie i obniżają poczucie własnej wartości. Czym są zakola, czyli objawy pierwszej fazy łysienia androgenowego? Czy istnieje jakiś skuteczny sposób radzenia sobie z tym przykrym problemem?

23 września 2020

Łysienie – problem, który może dotknąć każdego!

Czy wiedziałeś, że Polska jest jednym z najbardziej łysiejących narodów świata? Niestety, pod tym względem zajmujemy niechlubne 8. miejsce. Problem łysienia może dotknąć każdego, bez względu na wiek czy płeć. Łysieją zarówno kobiety jak i mężczyźni, osoby starsze i młodsze, a nawet dzieci! Fakt, że łysienie nie wybiera, nie oznacza jednak, że nie możemy z nim walczyć!