Mezoterapia skóry głowy

Profilaktyka i leczenie łysienia

Najważniejsza część włosa – cebulka, osadzona jest kilka milimetrów pod skórą. To z niej cebulki czerpią składniki odżywcze potrzebne do wzrostu mocnych włosów. Większość dostępnych na rynku preparatów i kosmetyków do pielęgnacji włosów działa tylko powierzchownie.

Mezoterapia igłowa skóry głowy to jeden z najskuteczniejszych zabiegów odżywczych i hamujących wypadanie włosów, jednocześnie stymulujących wzrost nowych włosów.

Zabieg polega na iniekcji koktajli odżywczo – leczniczych bezpośrednio do głębokich warstw skóry. Aby rezultaty mezoterapii były widoczne i trwałe, zaleca się serię 3-5 zabiegów co 2-3 tygodnie. Najlepsze efekty dają zabiegi autologiczne osoczem bogatopłytkowym i komórkami macierzystymi.

Wskazania

 • Słabe, cienkie włosy
 • Nadmierne wypadanie włosów
 • Wszystkie typy łysienia

Efekty

 • Regeneracja i poprawa jakości włosów
 • Mocniejsze, bardziej nawilżone i lśniące włosy
 • Zahamowanie wypadania włosów
 • Pobudzenie odrostu nowych włosów

Z dnia na dzień włosów ubywa, a zakola stają się coraz bardziej widoczne?

Zrób pierwszy krok i skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści zaproponują optymalną dla Ciebie formę terapii!

  Umów się
  na bezpłatną konsultację
  *Miejsce wykonania przeszczepu

  *Preferowana forma kontaktu


  Najlepsze efekty dają zabiegi autologiczne

  Mezoterapia
  osoczem bogatopłytkowym

  Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym polega na ostrzykiwaniu skóry głowy preparatem z płytek krwi. Źródłem osocza bogatopłytkowego jest krew pacjenta. To jeden z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Nie wiążę się z ryzykiem reakcji uczuleniowych. Dzięki wysokiej zawartości w osoczu bogatopłytkowym substancji stymulujących procesy naprawsze skóry zabieg jest bardzo skuteczny.

  Dla najlepszych efektów wskazane jest wykonanie serii 3 zabiegów co 2 miesiące. Czas trwania terapii dostosowywany jest indywidualnie do skali problemu.

  Angel System – komputerowy koncentrator komórkowy

  Ostrzykiwanie skóry głowy autologicznym osoczem bogatopłytkowym jest skuteczną metodą walki z łysieniem. Hamuje wypadanie włosów, przywraca im gęstość i naturalny wygląd dzięki wykorzystaniu autologicznego potencjału regeneracyjnego. W DR TUROWSKI Hair Restoration Clinic wykonujemy mezoterapię osoczem bogatopłytkowym pozyskanym za pomocą komputerowego separatora Angel System. To obecnie najskuteczniejsza metoda pozyskiwania wysokostężonego koncentratu bogatopłytkowego HD PRP. System Angel umożliwia również pozyskanie komórek macierzystych ze szpiku kostnego.

  Wysokostężone osocze bogatopłytkowe HD PRP

  Stosując Angel System można pozyskać koncentrat bogatopłytkowy HD PRP stężony nawet 14-krotnie w stosunku do wartości bazowej. Tak przygotowany preparat podaje się w wybrany obszar skóry głowy metodą mezoterapii igłowej. Proces pozyskiwania osocza bogatopłytkowego jest zautomatyzowany, sterylny i bezpieczny dla Pacjenta.

  Angel System umożliwia przygotowanie preparatu z różnymi stężeniami płytek krwi, leukocytów oraz erytrocytów, dopasowanego do indywidualnych wskazań i potrzeb. Dzięki temu Pacjent otrzymuje dokładnie to, czego potrzebuje. Ponadto Angel System pozwala otrzymać w ramach jednego zabiegu praktycznie dowolną ilość HD PRP. Czas zabiegu uzależniony jest od wielkości obszaru poddawanego mezoterapii.

  • Rewitalizacja skóry głowy
  • Zahamowanie wypadania włosów
  • Pobudzenie wzrostu i zagęszczenie włosów
  • Wzmocnienie cebulek włosowych
  •  Poprawa grubości i sprężystości włosów

  Jak działa Angel System HD PRP?

  Aby uzyskać osocze bogatopłytkowe od Pacjenta pobierana jest krew, a następnie odwirowywana w komputerowym separatorze komórkowym Angel System. Krew pełna jest automatycznie frakcjonowana na leukocyty, osocze ubogopłytkowe (PPP) oraz warstwę pośrednią bogatą w płytki krwi i leukocyty.

  Pozyskane z krwi Pacjenta płytki krwi zostają aktywowane i uwalniają specjalistyczne białka – czynniki wzrostu. Działają one silnie regenerująco poprzez aktywację fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych. Inicjują procesy tworzenia nowych naczyń krwionośnych oraz namnażania się komórek macierzystych. Dzięki temu mieszki włosowe zostają pobudzone do produkcji nowych włosów.

  Efekty zastosowania terapii Angel System HD PRP widoczne są stopniowo, zgodnie z naturalnym cyklem wzrostowym włosa. W ciągu 3-4 tygodni od zabiegu mezoterapii PRP zmniejsza się wypadanie włosów. W kolejnych tygodniach poprawia się struktura odrastających włosów – są zdrowsze, lepiej odżywione i grubsze. Zabieg wykonuje się jednorazowo. Może być powtarzany w zależności od szybkości naturalnych procesów starzenia się  skóry.

  trycholog wykonuje zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym