Przeszczep FUE manualny

FUE (ang. Follicular Unit Extraction) to nowoczesna, małoinwazyjna metoda transplantacji włosów. Zabieg polega na pobieraniu pojedynczych zespołów mieszków włosowych, bez konieczności wycinania fragmentów skóry głowy. Transplantacja włosów FUE to obecnie najbezpieczniejsza i najskuteczniejsza metoda leczenia łysienia. Pozwala uzyskać naturalny i trwały efekt, bez blizn i ubytków owłosienia w miejscu dawczym.

Istnieją różne metody przeszczepu włosów, dzięki którym można odtworzyć owłosienie i osiągnąć pożądany efekt estetyczny. Wybór metody i jej skuteczność zawsze zależy od struktury włosów pacjenta i tego, jakiej fryzury oczekuje.

W DR TUROWSKI Hair Restoration Clinic wykonujemy przeszczep włosów wyłącznie metodą FUE, bo to najdoskonalsza obecnie metoda rekonstrukcji owłosienia. Potwierdzeniem są efekty zabiegów transplantacji włosów, jakie udało się uzyskać u naszych Pacjentów. W metodzie FUE istnieją dwie możliwości pobierania mieszków włosowych – manualna i zrobotyzowana.

Manualny przeszczep włosów z zastosowaniem techniki FUE polega na ekstrakcji i wszczepianiu pojedynczych mieszków włosowych ręcznie, za pomocą manualnych przyrządów.

Przeprowadzenie transplantacji włosów metodą manualną wymaga od zespołu medycznego dużej precyzji i wysokich kwalifikacji. W DR TUROWSKI Hair Restoration Clinic zbiegi wykonywane są przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w transplantacji włosów.

Umów bezpłatną wizytę

Jak przebiega przeszczep FUE manualny?

Konsultacja lekarska, przygotowanie owłosionej skóry głowy do zabiegu, znieczulenie miejscowe. Wyznaczenie obszaru, z którego zostaną pobrane mieszki włosowe i ustalenie przebiegu linii obszaru biorczego. Pobieranie pojedynczych jednostek włosa (tzw.graftów) za pomocą dedykowanego urządzenia. Sprawdzenie graftów pod kątem braku uszkodzeń i zawartości wszystkich struktur niezbędnych do przyjęcia się w polu biorczym. Wykonanie nakłuć w polu biorczym zgodnie z naturalnym kierunkiem i kątem wzrostu włosów. Implantacja mieszków włosowych we wcześniej utworzone pola za pomocą specjalnych narzędzi.

Przygotowanie

Po konsultacji z lekarzem Pacjent przygotowywany jest do procedury. Niezbędne jest skrócenie włosów (2 mm) w okolicach, na których zostanie przeprowadzony przeszczep. Przyszły wygląd fryzury Pacjenta jest kreowany w oparciu o jego oczekiwania i możliwości transplantacyjne. Zespół zakreśla obszar, z którego zostaną pobrane mieszki włosowe i wraz z Pacjentem ustala przebieg linii obszaru biorczego.

Czas trwania

Przeszczep FUE manualny jest czasochłonny. Procedura, w zależności od liczby przeszczepianych graftów, może trwać od 6 do 10 godzin. Podczas jednego zabiegu można pobrać i wszczepić ok. 3 tys. graftów. Polem dawczym, z którego pobierane są mieszki włosowe, może być część potyliczna głowy lub klatka piersiowa.

Obszar dawczy

Za pomocą niezwykle precyzyjnego narzędzia operator wykonuje mikronakłucia, przez które pobiera pojedyncze mieszki włosowe. Bazując na wyglądzie włosów wybiera te jednostki, które są najmocniejsze. Dzięki odpowiedniej regulacji kąta i głębokości nakłucia ryzyko uszkodzenia mieszków włosowych w trakcie pobrania jest znikome a ich przeżywalność bardzo wysoka. Uzyskane przeszczepy segregowane są pod mikroskopem według liczby włosów w jednym mikroprzeszczepie.

Obszar biorczy

Kolejnym etapem jest wykonanie nakłuć w polu biorczym zgodnie z kierunkiem i kątem wzrostu włosów. To moment decydujący o naturalnym rezultacie końcowym, dlatego warto wybrać klinikę dysponującą doświadczeniem w manualnych przeszczepach włosów. Zespół techniczny, przy pomocy specjalnych narzędzi, z niezwykłą precyzją wszczepia grafty w miejsce biorcze.

Rekonwalescencja

Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent czuje się komfortowo. Bezpośrednio po zabiegu transplantacji może wrócić do domu. Przeszczep metodą FUE manualną nie wymaga zakładania szwów i nie pozostawia nieestetycznych blizn z tyłu głowy. Czas rekonwalescencji jest zatem krótki. Skóra głowy goi się w ciągu 7-14 dni. W tym czasie należy stosować się do zaleceń pozabiegowych lekarza.

Efekty przeszczepu

W pierwszej fazie po zabiegu przeszczepione włosy wypadają, a w skórze głowy pozostają jedynie cebulki włosowe. Nowe włosy odrastają po około 6 miesiącach. Ostateczny rezultat przeszczepu włosów widoczny jest po około 12 miesiącach. Uzyskana w ten sposób fryzura jest naturalna i trwała.

Umów bezpłatną wizytę