Konsultacja trychologiczna

ZBADAJ SKÓRĘ GŁOWY!

Umów się na konsultację trychologiczną w Katowicach za 200zł! 

W ramach konsultacji:
– badanie skóry głowy i włosów trichoskopem
– zlecenie odpowiednich badań
– dobór pielęgnacji domowej
– indywidualny plan zabiegowy
– 10% zniżki na zabiegi: osocza bogatopłytkowego, oksybrazji, karboksyterapii, infuzji tlenowej, mezoterapii peptydowej.

    Konsultacja trychologiczna
    za 200zł





    Doświadczeni trycholodzy

    Agata Zborowska
    Absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach. Ukończyła studia magisterskie na kierunku fizjoterapia na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Od ponad 5 lat pracuje jako starszy specjalista ds. transplantacji włosów. Odbyła liczne szkolenia z zakresu transplantacji włosow i systemu Artas, Artas iX pod okiem zespołu Restoration robotics. Prowadzi konsultacje trychologiczne oraz zabiegi trychologiczne skóry głowy.

    Kamila Niewdana
    Absolwentka Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej , Wydział Nauk o Zdrowiu, kierunek : Pielęgniarstwo. Ukończyła także Studium Trychologii Klinicznej TCE (Trichology Clinical Education), uzyskując tytuł: Trycholog II stopnia – analityk.

    Swoją praktykę i wiedzę zdobywała w oparciu o wszystkie metody transplantacji włosów: FUT/strip, FUE, BHT, Artas system. W 2016 odbyła szkolenie w New Horizons for Cosmetic Surgery w Chicago z zakresu transplantacji włosów i systemu Artas oraz „Artas System Training” pod przewodnictwem międzynarodowego zespołu Restoration Robotics.Specjalizuje się w transplantacji włosów, prowadzi konsultacje trychologiczne (schorzenia skóry głowy oraz leczenie łysienia).

    Sara Winkler
    Absolwentka studiów magisterskich na kierunku psychologia kliniczna wydziału psychologii społecznej Uniwersytetu SWPS w Katowicach. Studentka ratownictwa medycznego w Dąbrowie Górniczej.

    Specjalistka w dziedzinie transplantacji włosów. Swoje doświadczenie i praktykę, zdobywała pod okiem wykwalifikowanego zespołu Restoration Robotic odbywając szkolenia z zakresu robotycznej metody poboru graftów za pomocą systemu Artas oraz Artas iX. Specjalizuje się w przeprowadzaniu konsultacji trychologicznych szczególnie u osób, które borykają się z łysieniem o podłożu genetycznym, hormonalnym jak i egzogennym.

    Interesuje się także zagadnieniami z zakresu psychodietetyki, psychosomatyki, zaburzeń hormonalnych kobiet a także schorzeń skóry głowy o podłożu psychologicznym takich jakich trichotillomania.

    Trichoskop – narzędzie diagnostyczne w rękach trychologa

    Trichoskopia jest bezbolesną i bezinwazyjną metodą badania włosów i skóry głowy. Na czym polega? Trycholog przykłada do głowy pacjenta urządzenie wyposażone w kamerę, tzw. videodermatoskop. W ten sposób powstaje obraz, który wyświetla się na monitorze. Dzięki temu, że jest znacznie powiększony (nawet kilkudziesięciokrotne), specjalista może bardzo dokładnie przyjrzeć się strukturze włosów oraz skórze głowy. Trichoskopia trwa ok. 30 minut i jest całkowicie bezpieczna dla pacjenta.

    Kiedy na wizytę do trychologa?

    Do trychologa powinniśmy się wybrać, gdy zauważymy, że wypada nam więcej włosów niż dotychczas, albo gdy skóra głowy i włosy przetłuszczają nam się bardziej niż do tej pory. Wszelkiego rodzaju krostki i swędzące grudki na głowie również powinny skłonić nas do odwiedzenia gabinetu trychologa. Specjalista ten pomoże nam również uporać się z łupieżem. Dlatego jeśli zobaczymy na naszych włosach czy ubraniu charakterystyczne białe płatki, warto, abyśmy się do niego udali.

    Schorzenia leczone przez trychologa

    • Nadmierne wypadanie włosów
    • Łysienie
    • Łupież
    • Łuszczyca
    • Przetłuszczająca się skóra głowy
    • Łojotokowe zapalenie skóry głowy
    • Podrażnienie czy swędzenie skóry głowy

    Dlaczego włosy wypadają?

    Włosy na głowie to atrybut urody i symbol atrakcyjności fizycznej. Dodają pewności siebie, poprawiają samopoczucie i ułatwiają kontakty społeczne. Niestety nie wszyscy mogą cieszyć się bujną fryzurą przez całe życie. Nadmierne wypadanie włosów może pojawić się już w okresie dojrzewania, ale najczęściej dotyczy osób w średnim wieku.

    Jak rosną włosy?

    Cykl życia włosów przebiega niezależnie w każdym mieszku włosowym. Włos rośnie średnio 2-6 lat (anagen). Po tym czasie przechodzi w fazę przejściową (katagen), kiedy już nie rośnie. W fazie spoczynku (telogen) trzon włosa odłącza się od brodawki i wypada. Mieszki włosowe potrzebują kilku miesięcy na regenerację i rozpoczęcie nowego cyklu produkcji włosa.


    Kiedy zaczyna się problem?

    Fazy wzrastania i wypadania włosów nie są ze sobą zsynchronizowane. Dzięki temu nie tracimy wszystkich włosów w jednym czasie. Jeżeli nic nie zakłóci cyklu, nie ma ryzyka, że wyłysiejemy. Każdego dnia tracimy od 50 do 100 włosów w wyniku reakcji fizjologicznych. To zupełnie naturalne. Bywa jednak, że straty są większe, nowe włosy nie wyrastają, a fryzura wyraźnie się przerzedza. To znak, że dzieje się coś złego. Kluczowa w tym przypadku jest szybka diagnoza oraz podjęcie właściwego leczenia.

    typy łysienia

    TYLKO DO KOŃCA CZERWCA!

    Masz problem z włosami? Umów się na konsultację trychologiczną w Katowicach.

    W ramach konsultacji:
    – badanie skóry głowy i włosów trichoskopem
    – zlecenie odpowiednich badań
    – dobór pielęgnacji domowej
    – indywidualny plan zabiegowy
    – 10% zniżki na zabiegi: osocza bogatopłytkowego, oksybrazji, karboksyterapii, infuzji tlenowej, mezoterapii peptydowej.

      Konsultacja trychologiczna
      za 200zł





      Łysienie u mężczyzn

      • Problem nadmiernego wypadania włosów dotyczy 85% mężczyzn po 50 roku życia.
      • Proces łysienia może rozpocząć się już w okresie dojrzewania.
      • Do najczęstszych przyczyn łysienia mężczyzn należą uwarunkowania genetyczne i hormonalne.
      • Nadmierne wypadanie włosów może być również skutkiem długotrwałego stresu, przebytych chorób, przyjmowanych leków czy złej diety.
      • Łysienie androgenowe jest najczęściej występującym typem łysienia u mężczyzn – dotyczy aż 95% łysiejących.

      1

      Centralna część głowy bez utraty włosów.


      2

      Ogólne przerzedzenie włosów na całej powierzchni głowy, szczególnie w okolicy jej czubka oraz strefy nadczołowej.


      3

      Przesunięcie linii włosów tworzące widoczne zakola.


      4

      Utrata włosów niemal z całej powierzchni głowy. Niewielkie ilości włosów występują tylko za uszami i w okolicy płata potylicznego.

      Typy łysienia

      Z nadmiernym wypadaniem włosów mamy do czynienia, gdy zaburzona zostaje równowaga pomiędzy liczbą włosów w fazie wzrostu i w fazie spoczynku. Czasem takie łysienie ma charakter przejściowy. Po właściwej diagnozie i włączonym leczeniu włosy zaczynają znów rosnąć. Niestety istnieje również rodzaj łysienia, którego przyczyną jest obumarcie mieszków włosowych, a skutki są trwałe i nieodwracalne.

      ŁYSIENIE ANDROGENOWE

      To najczęściej występujący rodzaj łysienia, nazywany również łysieniem typu męskiego, choć dotyka również kobiety. Łysienie androgenowe ma podłoże hormonale i najczęściej uwarunkowane jest genetycznie. Może również pojawić się wskutek nadciśnienia, cukrzycy, choroby niedokrwiennej serca.

      Jego bezpośrednią przyczyną jest działanie aktywnej pochodnej testosteronu –  dihydrotestosteronu (DHT). DHT negatywnie oddziałuje na mieszki włosowe. Powoduje ich miniaturyzację i uniemożliwia prawidłowy wzrost włosów. W efekcie włosy stają się cieńsze, krótsze i coraz mniej widoczne, a ostatecznie całkowicie zanikają.

      Łysienie androgenowe, w porę zdiagnozowane, można zahamować. W niektórych przypadkach można nawet przywrócić wzrost włosów. W przypadku braku prawidłowej diagnozy i właściwego leczenia zmiany w mieszkach włosowych stają się nieodwracalne. Wówczas jedynym sposobem przywrócenia włosów jest przeszczep.

      ŁYSIENIE TELOGENOWE

      O łysieniu telogenowym mówimy wówczas, gdy zbyt duża liczba włosów jednocześnie przechodzi w fazę spoczynku. Włosy przestają rosnąć, nadmiernie wypadają, co skutkuje ogólnym ich przerzedzeniem. W tej postaci choroby nie dochodzi do obumarcia mieszków włosowych i całkowitego wyłysienia. Problem ma charakter przejściowy.

      Przyczyną tego rodzaju łysienia jest najczęściej stres, zmiany hormonalne, ciąża, niektóre leki, ciężkie infekcje przebiegające z wysoką gorączką, nieprawidłowe odżywianie, zabiegi chirurgiczne. Po ustaleniu i wyeliminowaniu przyczyny łysienia telogenowego zwykle dochodzi do regeneracji mieszków włosowych i odrostu włosów.

      ŁYSIENIE ANAGENOWE

      Schorzenie określane również jako łysienie dystroficzne. W tym przypadku nadmierne wypadanie włosów związane jest z nieprawidłowościami w przebiegu naturalnego cyklu wzrostu włosa.

      W wyniku nagłego zahamowania podziałów komórkowych macierzy włosa, włosy stają się cieńsze, kruche, łamliwe i wypadają. Prowadzi to zwykle do znacznej utraty włosów, w krótkim czasie. Obecnie najczęstszą przyczyną łysienia anagenowego jest radio- i chemioterapia.

      ŁYSIENIE PLACKOWATE

      Nazwa tego typu choroby odzwierciedla jej objawy. Łysienie plackowate charakteryzują bowiem okrągłe ogniska pozbawione włosów. Mają one regularny kształt, a skóra w ich obrębie pozostaje niezmieniona chorobowo. Ogniska łysienia zwykle zlokalizowane są w okolicy potylicznej i czołowo-ciemieniowej.

      Ten typ łysienia może dotknąć osóby w każdym wieku, jednak najczęściej są to osoby młode. Powszechnie uważa się, że główną przyczyną łysienia plackowatego są zaburzenia autoimmunologiczne. Organizm wytwarza przeciwciała, które atakują komórki mieszków włosowych, w których powstaje stan zapalny.

      Następstwem działania przeciwciał jest dystrofia z szybką utratą włosów lub ich przejście w fazę telogenu. Choroba może mieć charakter przejściowy, trwały lub nawracający.

      Łysienie u kobiet

      • Już co 3. kobieta boryka się z problemem łysienia lub przerzedzeniem włosów.
      • Zmiany hormonalne, zachodzące w organizmie kobiety w różnych okresach życia, niemal zawsze przekładają się na kondycję i wygląd włosów.
      • Nadmiar męskich hormonów płciowych (androgenów) sprawia, że u kobiet również pojawia się łysienie typu męskiego.
      • U kobiet proces utraty włosów przebiega nieco inaczej niż u mężczyzn i nie prowadzi do całkowitej utraty włosów.

      1

      Centralna część głowy bez utraty włosów.


      2

      Nieregularnie poszerzający się przedziałek, przy normalnie wyglądających włosach.


      3

      Włosy coraz cieńsze i bardziej widoczny przedziałek.


      4

      Rozległe przerzedzanie włosów na szczycie głowy.

      Odbierz 10% zniżki na zabiegi dodatkowe!

      Umów się na konsultację trychologiczną w Katowicach za 200zł.

      W ramach konsultacji:
      – badanie skóry głowy i włosów trichoskopem
      – zlecenie odpowiednich badań
      – dobór pielęgnacji domowej
      – indywidualny plan zabiegowy
      – 10% zniżki na zabiegi: osocza bogatopłytkowego, oksybrazji, karboksyterapii, infuzji tlenowej, mezoterapii peptydowej.

        Konsultacja trychologiczna
        za 200zł