Przeszczep brody

Przeszczep brody - trwały i naturalny rezultat

Broda stała się atrybutem męskości i siły, nadającym twarzy wyrazistego charakteru. Niestety nie wszystkich panów natura obdarzyła gęstym i bujnym zarostem. W takim przypadku warto rozważyć transplantację. Przeszczep brody jest zabiegiem bezpiecznym, bezbolesnym i małoinwazyjnym. Mogą mu się poddać zarówno mężczyźni mający nieregularny lub rzadki zarost, jak i panowie, którzy stracili część zarostu w wyniku wypadku, chemio- lub radioterapii.

Przebieg przeszczepu brody

W naszej klinice przeszczepy brody przeprowadzane są metodą FUE (ang. Follicular Units Extraction). Zabieg wykonywany jest ręcznie lub za pomocą odpowiednio zaprogramowanego, inteligentnego robota ARTASA. Włosy w postaci pojedynczych mieszków włosowych (inaczej graftów) są najpierw pobierane z obszaru dawczego, a później wszczepiane w obszar biorczy. Przeszczep trwa zwykle kilka godzin. Wszystko zależy jednak od liczby przeszczepionych mieszków. Tuż po zabiegu skórę twarzy pokrywają niewielkie ranki, które jednak szybko przechodzą w strupki, a następnie całkowicie się goją. Po upływie ok. 2 tygodni od zabiegu są już w zasadzie niezauważalne.

Przygotowanie do zabiegu

W pierwszym kroku pacjent przechodzi konsultację lekarską i na tej podstawie zostaje zakwalifikowany do zabiegu. Następie lekarz ustala jego zakres, rysując na brodzie pacjenta odpowiednie linie. Skóra zarówno w miejscu dawczym, jak i biorczym jest miejscowo znieczulana, dzięki czemu pacjent nie odczuwa dolegliwości bólowych podczas zabiegu.

Miejsce dawcze

W przypadku przeszczepu brody najczęściej wybieranym obszarem dawczym jest tył głowy, gdyż rosnące tam włosy są najsilniejsze i nigdy nie wypadają. Włosy mogą zostać pobrane również dolnej części brody, pod warunkiem, że pacjent ma ich tam odpowiednio dużo.

Zalety

Przeszczep brody metodą FUE wykonuje się bez użycia skalpela. Nie wymaga też zakładania szwów. Zabieg nie pozostawia nieestetycznych liniowych blizn.

Przeszczep brody – rekonwalescencja i pierwsze efekty

Przeszczepiony zarost zawsze na początku wypada. Jego ponowny wzrost rozpoczyna się ok. 3 miesiące od zabiegu, by po upływie 1 roku uzyskać maksymalną gęstość. Cały proces wymaga więc cierpliwości ze strony pacjenta. Z drugiej strony zabieg daje trwałe efekty – raz przeszczepione włosy już nigdy nie wypadną. Mimo iż przeszczepione włosy pochodzą z głowy, niczym nie różnią się od naturalnego zarostu. Włosy mają bowiem zdolność zmiany swoich funkcji w zależności od miejsca, w którym się znajdują.

Metoda FUE różni się od starszych, bardziej inwazyjnych metod przeszczepiania włosów przede wszystkim:

  • brakiem dolegliwości bólowych po zabiegu
  • dużym bezpieczeństwem i niewielką ingerencją w pole dawcze
  • brakiem długiej rekonwalescencji – pacjent może powrócić do codziennych zajęć bezpośrednio po przeszczepie
  • brakiem szpecącej blizny liniowej
  • trwałym i naturalnym rezultatem

Jedyną skuteczną metodą zagęszczania brody jest jej przeszczep!

Zrób pierwszy krok i umów się na konsultację ze specjalistą.

    Umów się
    na bezpłatną konsultację




    *Miejsce wykonania przeszczepu

    *Preferowana forma kontaktu


    Fazy zabiegu

    • Konsultacja lekarska połączona z kwalifikacją do zabiegu, przygotowanie owłosionej skóry głowy, podanie  znieczulenia miejscowego.
    • Zarysowanie obszarów dawczego i biorczego poprzez zaznaczenie odpowiednich linii na twarzy pacjenta.
    • Pozyskanie pojedynczych mieszków włosowych (tzw.graftów) przy użyciu specjalnego urządzenia.
    • Sprawdzanie graftów  na obecność uszkodzeń oraz zawartości wszystkich struktur potrzebnych do przyjęcia się w obszarze biorczym.
    • Wykonanie nakłuć w polu biorczym zgodnie z naturalnym kierunkiem i kątem wzrostu brody.
    • Osadzenie mieszków włosowych we wcześniej wyznaczonych polach przy użyciu specjalnych narzędzi.

    przeszczep brody

    Komu dedykowany jest przeszczep brody?

    • mężczyznom, którzy mają rzadki zarost z wyraźnymi ubytkami owłosienia,
    • mężczyznom, którzy w następstwie wypadku stracili część zarostu,
    • mężczyznom, którzy w następstwie leczenia onkologicznego stracili część zarostu,
    • mężczyznom mającym blizny w okolicach brody, które chcieliby zamaskować.