Infolinia: 608 779 912

Przeszczep włosów – 5 najważniejszych faktów!

Rozważasz przeszczep włosów, ale boisz się efektu sztucznego efektu? Nie wiesz jaką metodę wybrać, by wyglądać naturalnie? Oto 5 najważniejszych faktów na temat przeszczepiania włosów!

Słynna „zaczeska” Donalda Trumpa komentowana jest równie często, jak jego kontrowersyjne wypowiedzi. W czym tkwi sekret? Tajemnicą poliszynela jest, że Donald Trump, zanim jeszcze został prezydentem Ameryki, poddał się operacji zmiany linii włosów. Sęk w tym, że metoda na którą się zdecydował była, jakby to powiedzieć… niedoskonała. Efekt? Nienaturalna fryzura, przypominająca perukę.

Rozważasz przeszczep włosów, ale boisz się efektu a’la Donald Trump? Nie wiesz jaką metodę wybrać, aby wyglądać naturalnie? Oto 5 faktów, o których powinieneś wiedzieć, zanim zdecydujesz się na przeszczep włosów.

Przeszczep wykonuje robot

Roboty opanowały świat medycyny. To nie science fiction! Robotyka rewolucjonizuje światową medycynę nie od dziś. Chirurdzy mają robota da Vinci, kardiolodzy Robin Heart’a, a trycholodzy… Artas’a.

Robot ARTAS rzucił nowe światło na transplantację włosów. Urządzenie to, stworzone przez amerykańskich inżynierów z Restoration Robotics może sprawić, że w niedługim czasie, tradycyjne metody przeszczepu włosów, przejdą do lamusa. Zdaniem specjalistów, użycie robota ARTAS do transplantacji włosów daje zupełnie nowe możliwości w tym zakresie.

– Przewaga transplantacji włosów z wykorzystaniem robota ARTAS nad tymi w całości wykonywanymi manualnie jest niepodważalna. Zabieg przeszczepu wymaga dużej precyzji, jest to procedura żmudna i czasochłonna. Przykładowo pobranie przez chirurga 2000 mieszków włosowych ze skóry głowy trwa średnio 8-10 h, zaś robot w ciągu 1 godziny jest w stanie pobrać z głowy pacjenta 1000-1200 mieszków włosowych i przygotować ponad 2000 miejsc pod wszczepy.– mówi dr Gregory Turowski z DR TUROWSKI Hair Restoration Clinic w Katowicach.

Robot ARTAS to jedyny robot medyczny, który sam wybiera mieszki włosowe do przeszczepu i przygotowuje miejsca pod wszczepy. Na czym polega jego praca? ARTAS skanuje skórę głowy milimetr po milimetrze i wybiera tylko najlepsze zespoły mieszków włosowych do przeszczepu. Następnie wykonuje serię mikroskopijnych nakłuć pod różnymi kątami, przygotowując miejsca, w które chirurg wszczepi mieszki włosowe. Ale to nie wszystko! ARTAS wyposażony został w nowoczesny system komputerowy ARTAS Artificial Intelligence, który ocenia parametry mieszków włosowych i chroni je przed uszkodzeniem. FUE-ARTAS to obecnie jedyna metoda, w której ryzyko uszkodzenia mieszków włosowych praktycznie nie istnieje. Co niezmiernie ważne ramię robota, w przeciwieństwie do dłoni lekarza, nigdy się nie męczy. Jego ruchy są powtarzalne, szybkie i dokładne. To zapewnia renowację włosów na najwyższym poziomie, a przy tym oszczędza pacjentowi czasu i dyskomfortu.

Przeszczep nie musi wiązać się z powstaniem nieestetycznych blizn

Nieestetyczne, liniowe blizny mogą zniechęcić do przeszczepu. Na szczęście to już przeszłość! Obecnie, coraz bardziej popularne są przeszczepy włosów metodą FUE (ang. Follicular Unit Extraction). Technika FUE jest o wiele mniej inwazyjna niż stosowana niegdyś metoda STRIP, polegająca na  pobraniu wycinka owłosionej skóry z tyłu lub z boku głowy.

Przeszczep włosów metodą FUE polega na precyzyjnym pobraniu pojedynczych mieszków włosowych i wszczepieniu ich w miejsce, gdzie występuje ubytek włosów. Zabieg jest praktycznie bezbolesny i nie pozostawia brzydkich liniowych blizn. Także czas rekonwalescencji jest zdecydowanie krótszy.

– Atutem metody FUE, w tym transplantacji przy użyciu robota ARTAS, są mikroskopijne, prawie niewidoczne punkty zabiegowe. Pacjent po zabiegu nie musi obawiać się powikłań oraz skutków ubocznych. Nie używamy tutaj skalpela, więc nie ma szwów ani metalowych klipsów. Zabieg jest bezbolesny, rekonwalescencja szybka, a efekt estetyczny nieporównanie lepszy od tradycyjnych metod – zapewnia dr Turowski. 

Na efekty przeszczepu trzeba poczekać

Musisz wiedzieć, że bujna czupryna nie pojawi się od razu. Zabieg przeszczepu włosów, jak każdy inny zabieg chirurgii plastycznej, wymaga cierpliwości. Przeszczepione włosy odrastają bowiem swoim naturalnym tempem. Po zabiegu z użyciem robota ARTAS pierwsze włosy pojawiają się po około 4-6 miesiącach i stopniowo będzie ich przybywać. Na pełny efekt musisz jednak zaczekać 9-12 miesięcy.

Efekt przeszczepu może być naturalny

Przeszczep włosów tradycyjnymi metodami skutkował zwykle nienaturalnie wyglądającą fryzurą. Co powodowało ten efekt? Według dr Turowskiego tym, co działa na ich niekorzyść jest wszczepienie zbyt liczebnych graftów oraz… symetria.

– Ciało ludzkie nie jest idealnie symetryczne, podobnie powinno być z włosami. Jeśli włosy przeszczepione są zbyt symetrycznie i równomiernie, powstaje wrażenie sztuczności. Źle przeprowadzony zabieg sprawi, że włosy będą rosły w niewłaściwym kierunku lub będą wszczepione zbyt głęboko. Efekt jest taki, że włosy przypominają perukę lub głowę lalki – wyjaśnia chirurg.

Robot ARTAS działa inaczej. Przygotowując miejsca pod przeszczep, wykonuje serię mikroskopijnych nakłuć o odpowiedniej głębokości i pod różnymi kątami. To gwarantuje, że przeszczepione włosy odrastając, zachowają naturalne właściwości oraz będą układały się zgodnie z noszoną fryzurą. Efekt zabiegu jest na tyle naturalny, że nawet specjalista może mieć problem, aby zauważyć jakąkolwiek ingerencję.

Efekt przeszczepu jest trwały

Oznacza to tylko jedno – przeszczepione włosy już nigdy nie wypadną! Jak to możliwe? Mężczyźni, jeśli tracą włosy, to głównie z przodu i czubka głowy. Włosy zostają natomiast na potylicach. Ciekawe, prawda? Okazuje się, że włosy z boku i tyłu głowy są odporne na działanie DHT, hormonu odpowiedzialnego za miniaturyzację, która jest najczęstszą przyczyną łysienia. W związku z tym, że włosy do przeszczepu pobierane są z okolicy potylicznej, odrost jest odporny na działanie hormonu DHT i nie wypada.

Jak widać „nie taki diabeł straszny, jak go malują”. Wybierając klinikę przeszczepu włosów należy jednak zwrócić szczególną uwagę na doświadczenie zespołu, stosowane metody oraz sprzęt, za pomocą którego wykonywany jest zabieg. Od tego bowiem zależy jakość oraz efekt przeszczepu.

Pionierem w zakresie robotycznego przeszczepiania włosów na świecie jest dr Gregory Turowski. To on, jako jeden z pierwszych, wykonał przeszczep włosów za pomocą robota ARTAS. Kliniki dr Turowskiego w Chicago i Katowicach są obecnie wiodącymi ośrodkami transplantacji włosów w USA i Europie, wykorzystującymi najnowszy model robota ARTAS 9x do przeszczepu włosów, z ponad milionem przeszczepionych włosów na koncie.


Chcesz wiedzieć więcej?

Napisz: [email protected]
Zadzwoń: 608 779 912