Infolinia: 608 779 912

Przeszczep włosów u kobiet

Kobiece włosy często są ważnym atrybutem urody i wyglądu. Istnieje jednak szereg czynników, które osłabić mogą ich kondycję i prowadzić do wypadania. Codzienna utrata włosów jest naturalna, a sezonowo zazwyczaj się nasila, ale zbyt duże, gwałtowne i trwałe przerzedzenie się fryzury może stanowić duży problem, nie tylko estetyczny. Gdy zawiodą inne kuracje, warto pomyśleć o przeszczepie włosów.

przeszczep włosów u kobiet

Dlaczego tracimy włosy?

Łysienie to nie tylko męska dolegliwość i choć u pań objawia się ono nieco inaczej, niż u mężczyzn, problem ten dotyczy nawet co trzeciej kobiety. Najczęściej powodowane jest zmianami hormonalnymi – dotyczy to nie tylko łysienia androgenowego, ale również utraty włosów związanej z ciążą, porodem, menopauzą czy chorobami tarczycy oraz zespołem policystycznych jajników (PCOS).

Nadmierne wypadanie włosów może także być następstwem cukrzycy, chorób zapalnych, anemii czy intensywnej farmakoterapii – zwłaszcza w przypadku leków na tarczycę, przyjmowanej chemioterapii, czy też radioterapii. Panie dotknąć może również łysienie plackowate, będące skutkiem na przykład nagłego i bardzo silnego stresu.

Warto też wspomnieć, że codzienna pielęgnacja, stylizacja, modelowanie i upinanie czy agresywne zabiegi fryzjerskie nie są obojętne dla kondycji włosów i również mogą prowadzić do ich osłabienia czy wypadania.

Jak łysieją kobiety?

U kobiet proces utraty włosów przebiega nieco inaczej niż u mężczyzn i zazwyczaj nie prowadzi do całkowitej utraty włosów. Najczęściej przerzedzenia są widoczne w okolicy przedziałka, który zaczyna sukcesywnie się poszerzać. U kobiet rzadko widoczna jest, typowa dla łysienia męskiego, cofnięta linia czoła (czyli „zakola”) lub tzw. korona, czyli łysy obszar na czubku głowy. W kobiecym typie łysienia rzadko również zdarza się całkowita łysina, utracone włosy zazwyczaj odrastają, ale znacznie cieńsze, krótsze, zdecydowanie  mniej gęste.

Pierwszym krokiem w walce z kobiecym łysieniem jest zazwyczaj suplementacja lub leczenie farmakologiczne. Kolejnym rozwiązaniem mogą być zabiegi mezoterapii, pozwalające na wprowadzenie substancji leczniczych (zazwyczaj osocza bogatopłytkowego, komórek macierzystych lub preparatów peptydowych) w obszary dotknięte łysieniem. Jeśli jednak pomimo terapii łysienie postępuje, sposobem na odzyskanie gęstej fryzury może być transplantacja mieszków włosowych.

Zabieg przeszczepu włosów

Specjaliści DR TUROWSKI Hair Restoration Clinic rekomendują zabieg przeszczepu włosów z użyciem robota ARTAS iX. To nowoczesna, zaawansowana technologicznie metoda transplantacji, cechująca się precyzją i szybkością. Wykorzystanie algorytmów sztucznej inteligencji umożliwia małą inwazyjnością zabiegu, co eliminuje ryzyko powstawania blizn. Nowoczesna aparatura sprawia również, że zabieg jest mało bolesny (odbywa się w znieczuleniu miejscowym), a rekonwalescencja po nim bardzo szybka.

W trakcie zabiegu, pod nadzorem specjalistów, robot ARTAS skanuje głowę pacjentki, a następnie wysyła wizualizację do komputera, gdzie powstaje model 3D skalpu. Następnie, pod kontrolą lekarza, maszyna pobiera z głowy tysiące włosów i za pomocą mikronakłuć przygotowuje obszary do wszczepień. ARTAS potrafi wyselekcjonować najlepszej jakości zespoły mieszków włosowych, które są pobierane zazwyczaj z obszaru tyłu głowy.

W ostatniej fazie grupy mieszkowe są wszczepiane w skórę głowy objętą łysieniem. Pierwsze efekty przeszczepu są widoczne po około 4-6 miesiącach, gdy włosy zaczynają odrastać, a finalne – po 9-12 miesiącach, wtedy fryzura odzyskuje pełną gęstość. Przeszczep gwarantuje trwałość oraz naturalność, włosy można podcinać, modelować oraz farbować – jest to zatem wygodny i skuteczny sposób na odzyskanie pięknej fryzury.

Czy przeszczep włosów z użyciem ARTAS iX jest dla Ciebie?

Zapraszamy na konsultacje z lekarzami DR TUROWSKI Hair Restoration Clinic jeśli:

  • zauważasz u siebie silne przerzedzenie włosów
  • masz problem z łysieniem
  • pielęgnacja, leczenie farmakologiczne lub zabiegi mezoterapii nie przynoszą oczekiwanych efektów
  • szukasz nieinwazyjnego i bezpiecznego zabiegu
  • nie chcesz blizn ani długiej rekonwalescencji
  • oczekujesz skuteczności i naturalnych efektów

 


Masz problem z nadmiernym wypadaniem włosów?

Napisz: [email protected]
Zadzwoń: 608 779 912