Infolinia: 608 779 912

Blog

13 lutego 2023

Mycie głowy i zalecenia po zabiegu przeszczepu włosów

Przeszczep włosów jest zabiegiem trwale rozwiązującym problem łysienia. Dzięki niemu życie wielu pacjentów z kompleksami spowodowanymi przerzedzoną fryzurą zmieniło się na lepsze! Mimo iż jest to zabieg małoinwazyjny i bezpieczny, skóra głowy, w którą wszczepione zostały grafty potrzebuje czasu, by się zregenerować. W okresie rekonwalescencji niezwykle ważna jest również dbałość o higienę oraz odpowiednia technika mycia głowy. W tym artykule wyjaśnimy, jak takie mycie powinno wyglądać oraz jakich zaleceń po zabiegu należy przestrzegać, by proces gojenia się skóry przebiegał szybko i bez komplikacji.

21 czerwca 2022

Przeszczep brody – czyli wszystko, co warto wiedzieć o zagęszczaniu zarostu

Zarost. Kobiety ubóstwiają go u mężczyzn. Facet z zarostem – zwłaszcza takim kilkudniowym – wydaje się bardziej pociągający i męski. Co jednak mają zrobić panowie, których matka natura nie obdarzyła zbyt bujnym owłosieniem w okolicach brody? Bez problemu mogą sobie tę brodę przeszczepić. W tym artykule wyjaśniamy, jak taki zabieg wygląda w naszej klinice. Jeśli więc jesteś zainteresowany tym tematem, zachęcamy do lektury!

15 listopada 2021

Jak wzmocnić włosy? Poznaj skuteczne terapie

Twoje włosy stały się cienkie, łamliwe, a może zauważasz, że więcej ich wypada? Sezonowe osłabienie lub nadmierne wypadanie włosów jest naturalnym procesem, na który wpływa nasz stan zdrowia, dieta, warunki atmosferyczne, a nawet kondycja psychiczna. Nie oznacza to jednak, że nie możemy cieszyć się piękną fryzurą na co dzień. Poznaj skuteczne terapie, które pomogą utrzymać gęstą czuprynę.

20 lipca 2020

Włosy – atrybut piękna. Jak o nie dbać latem?

jak dbać o włosy latem

Lato… Czas wakacyjnego relaksu, błogiego wylegiwania się na plaży, kąpieli w morzu i w basenie. Dla naszych włosów to prawdziwa walka o przetrwanie! Właśnie o tej porze roku narażamy je na najwięcej szkodliwych czynników – wysokie temperatury, promienie UV, słoną czy chlorowaną wodę. Na szczęście możemy je przed nimi chronić. Jak? Dowiesz się z artykułu.

16 kwietnia 2019

Od wcierek do FUE – rozwój metod przeszczepów włosów

Nim światu zaprezentowana została najnowocześniejsza metoda przeszczepu FUE, pacjenci musieli swoje wycierpieć! Dowiedz się, jakie były początki i jaka ewolucja w tym zakresie się dokonała.

4 kwietnia 2019

Odzyskaj włosy dzięki czapce – Capillus

Co począć, gdy mimo właściwej pielęgnacji fryzura nie prezentuje tak, jakbyśmy tego oczekiwali, a co gorsza obserwujemy negatywne zmiany w obrębie ich ilości oraz jakości?

11 marca 2019

Przeszczep włosów metodą FUE-ARTAS – FAQ

Jak długo trwa zabieg przeszczepu włosów? Czy będę miał blizny? Czy będzie bolało? Odpowiedzi na te oraz inne pytania na temat metody FUE-ARTAS znajdziesz w tym wpisie.

9 stycznia 2019

Kto decyduje się na przeszczep włosów?

klinika przeszczepu włosów

Zastanawiasz się, kto poddaje się przeszczepom włosów? Myślisz o zwiększeniu gęstości włosów lub uzupełnieniu pogłębiających się zakoli? Analizujesz za i przeciw? Poznaj historie naszych Pacjentów.

17 grudnia 2018

Znany piłkarz przeszczepił włosy

Piotr Świerczewski, były gwiazdor reprezentacji Polski, a obecnie uczestnik telewizyjnego show emitowanego na antenie TVN, przeszedł gruntowną metamorfozę. Piłkarz zdecydował się na przeszczep włosów.

15 czerwca 2018

Wayne Rooney, Jurgen Klopp, Piotr Świerczewski

Wreszcieeeeee! Świat ogarnęło piłkarskie szaleństwo. To czas, w którym oczy miliardów ludzi będą skierowane na piłkarzy. Dziś skupimy się na piłkarskich fryzurach.

15 maja 2018

Poczuć wiatr we włosach – jak odzyskać dawną fryzurę

Stajesz przed lustrem, przeczesujesz włosy i… nie podoba Ci się to, co widzisz. Z dnia na dzień włosów ubywa, a zakola stają się coraz bardziej widoczne? Na szczęście nie wszystko jeszcze stracone.

9 kwietnia 2018

Dieta cud… dla włosów, czyli co jeść, a czego unikać

Marzysz o zdrowych, błyszczących i gęstych włosach a jednocześnie żyjesz w ciągłym biegu nie masz czasu na regularne posiłki? Zauważasz, że Twoje włosy zaczęły nadmiernie wypadać? Można temu zaradzić!